PRO SB♥ Teďka celkem kvůli škole nestíháme, je toho prostě moc. Proto pokud nebudeme stíhat obíhat (o což se ale snažíme) nemažte si nás prosím :/:)

Books

Krásné zlo

15. ledna 2012 v 20:09 | Zee*
Katherine je sedmnáct let, chodí na střední školu v Sydney a usilovně se snaží nevyčnívat. Nikoho nesmí ani napadnout, že si kdysi říkala Katie, měla spousty kamarádek, skvělého kluka a mladší sestru Rachel, nadanou klavíristku. Jenže ta je mrtvá - znásilnili ji a zavraždili. Katherine se zdá, že zapomenout na tuhle noční můru se jí snad nikdy nepodaří. Jenže pak se objeví Alice - krásná, bohatá, sebevědomá, sršící životem. A Katherine si vybere za kamarádku. Půjčují si šaty, svěřují nejtajnější myšlenky, stanou se nerozlučnými. Dokud se pod slupkou báječné přítelkyně nezačne objevovat jiná Alice, zlá, krutá a nevypočitatelná. Za jejím zájmem o Katherine je něco víc, a souvisí to se zavražděnou Rachel. Některá přátelství mohou být smrtelná…
{ JEDNA Z NEJLEPŠÍCH KNÍŽEK, JAKÉ JSEM KDY ČETLA, OPRAVDU DOPORUČUJU :) }

Stephen King - Pytel kostí

2. listopadu 2011 v 16:28 | Zee*
Ústřední postavou tohoto románu je spisovatel Mike Noonan. Ztratil tragicky ženu a s ní i nenarozené dítě. O to urputněji se ujme mladé žena Mattie, která ovdověla a jejíž movitý tchán jí chce připravit o dcerku. Po celou tu dobu je trýzněn nočními můrami a jeho dům se mění v čím dál tím záludnější past. Je na vině Noonanova žena, která mu zatajila, že čeká dítě, či někdo, kdo bydlel v domě kdysi dávno?
Odpověď je skryta v umně provázaném ději, jenž spojuje horor s love story a nalézá přirozené řešení v propojeném osudu děvčátek, jejichž jména začínala, či měla začínat písmenem "K".
{JEDNA Z MÝCH NEJOBLÍBENĚJŠÍCH KINGOVEK - DOPORUČUJU :) }

Jak holky přicházejí o iluze

25. října 2011 v 18:29 | Zee*
Dominika a Amy, nejlepší kamarádky a studentky čtvrtého ročníku jedné floridské střední školy, navštíví školní fotbalový zápas, kde se Dominika seznámí s místním běžeckým přeborníkem Wesleym. Wes je sice zpočátku nesmělý, ale po pár týdnech chatování a mailování začne s Dominikou doopravdy chodit. Brzy dojde na lámání chleba a o jedné plesové noci přijdou oba o panenství. Na podzim však každý odejde na jinou univerzitu a všechno je najednou jinak. Daria Snadowsky popisuje Dominičin první intimní vztah otevřeně a bez obalu. Nechává své hrdiny autenticky promlouvat o všem, co prožívají...
{KNÍŽKU MÁM PRÁVĚ ROZEČTENOU A DOST MĚ BAVÍ - DOPORUČUJU! :) }

Johana Rubínová: Můj vysvlečenej deník

23. října 2011 v 15:10 | Dee*
Knížka s názvem Můj vysvlečenej deník má podtitul "Příběh o holkách a o klucích, ale hlavně o holkách, jejich průserech, mindrácích, snech a tělesnejch šťávách". Jde o autentické deníkové zápisy sedmnáctileté gymnazistky Johany Rubínové, která svým debutem vstupuje na pole literatury pro teenagery. Mladá autorka je obdařena výjimečným vypravěčským talentem, vládne svěžím, drsným a zároveň vtipným jazykem, svět kolem sebe pozoruje bez předsudků a bez literární manýry. V otevřené zpovědi "obyčejné holky z Prahy" přináší čtivé svědectví nejen o sobě, rodině a kamarádech, ale i o celé své generaci.

{BOMBA KNÍŽKA. ZROVNA JSEM JI DOČETLA A MUSELA JSEM JI SÉM DÁT! :) VŘELE DOPORUČUJI!}

Zombie blondýny

12. října 2011 v 20:11 | Zee*
http://storage.albatrosmedia.cz/albmedia/images/large/78adc685b257a953c1b7c6cd7644f984.jpg
Hannah a její otec, bývalý policista jsou neustále na útěku před exekutory. Tentokrát zamířili do malého města jménem Maplecrest. Od prvního okamžiku Hannah cítí, že je něco špatně. Že se tu děje něco podivného spousta domů je na prodej a ulice jsou nezvykle klidné aprázdné. A pak se po prvním dni na místní střední škole dostane mezi skupinu roztleskávaček nejpopulárnějších dívek na škole. Divné na nich je, že všechny vypadají stejně stejně krásné, stejně blond a se stejnou bledou pletí, dokonce i jejich jména jsou si podobnávšechna začínají písmenem M. Ony jsou ale ty, které vládnou celé škole. Věčná outsiderka Hannah náhle cítí možnost změnit svůj život a jednou patřit mezi ty úspěšné a je jí jedno, před čím ji varuje její kamarád Lukáš. Pokud si nedá pozor, bude stejně blond,stejně populární, ale také stejně mrtvá jako ostatní zombie v tomhle městě... Blond zombie je strhující příběh a trochu hororové čtení nejen pro mladé ženy a dívky.
{KNÍŽKU MÁM DOMA, DOST SE MI LÍBILA- DOPORUČUJU :) }

Stephen King - Carrie

11. října 2011 v 18:50 | Zee*
Román Carrie, Kingova první knížka, se odehrává mezi teenagery. Hlavní hrdinka, nešťastná zakřiknutá dívka Carrie, je neatraktivní a neoblíbená, navíc pronásledována jak spolužáky, tak šílenou matkou, náboženským fanatikem. Carrie však v sobě objeví netušený zdroj nadlidské energie a paranormálních schopností a tak se malé ospalé městečko Chamberlain stane dějištěm děsivých událostí jedné dlouho potlačované pomsty...
{OPRAVDU SKVĚLÁ KNÍŽKA - DOPORUČUJU! :) }

Stephen King: Misery

9. října 2011 v 15:50 | DeeZee*
Hlavním hrdinou je spisovatel Paul Sheldon, autor romantických příběhů o Misery. Po autonehodě ho "zachrání" jeho největší fanynka, shodou okolností bývalá ošetřovatelka Annie. Stane se jejím nedobrovolným pacientem.
V jeho poslední knize hlavní hrdinka Misery zemřela a Annie ho donutí "oživit" ji a napsat další pokračování podle jejích představ.
Paulovi se ani nesnilo jaké hrůzy u ní zažije.
Melantrich, 1994

{KNÍŽKU VŘELE DOPORUČUJEME! :)}
 
 

Reklama